Özel çocuklarımızın “Carettalarla Yüzüyoruz”temalı resimleri broşürlerimizde

Özel çocuklarımızın “Carettalarla Yüzüyoruz”temalı resimleri broşürlerimizde😉
Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı’mız Onların gözleriyle ve duygularıyla daha farklı bir anlam kazandı.Renkleriyle de rengarenk oldu!! Organizasyonumuzu renklendirdikleri ve farklılık sağladıkları için çok mutluyuz.


Aralık ayında, Ortaca Belediye Başkanlığı ile düzenlemiş olduğumuz “Yeni Yıl Pazarı’nı” bölgemizde yaşayan bir çok farklı kültürlerin bir araya gelmesi ile gerçekleştirmiş ve elde edilen gelirin Şehit Er Gürsel ÇELİK Ortaokulu’nda öğrenim gören özel çocuklarımızın sınıfına bağışta bulunulmasına karar vermiştik.
Ortaca Belediye Başkanımız Sn. Hasan Karaçelik ve dernek temsilcilerimiz ile okul yönetiminin belirtmiş olduğu, özel çocuklarımızın ihtiyaçlarını sunmak için okulumuzu 18.01.2018 tarihinde ziyaretimizi gerçekleştirdik.
Ziyaret sırasında özel öğrencilerimizi sınıflarında gördük ve o havayı birlikte soluduk. Sınıfa girdiğimizde hepimizin içinden birçok duygunun geçtiği gözlerimizden belliydi. Çünkü onlara büyük emek veren birbirinden değerli , bu özel çocuklarımızın hayata katılımları için büyük emek harcadıklarına şahit olduk. Döndüğümüzde fikir birliği ile onlara şu teklifle gitmeye karar verdik;
28-29 Nisan’da gerçekleştirecek olduğumuz ‘‘Caretta Carettalarla Yüzüyoruz’’ temalı 3. Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı’nın görsellerinde kullanılmak üzere, özel çocuklarımızdan yarışma temamıza uygun resimler yapmalarını rica ettik. Amacımız bu yardımın sadece burada kalmaması. Sesimizi duyurabildiğimiz kadar duyurmak ve bu özel çocukların varlığına farkındalık yaratmaktı.
“Özel çocuklarımız her zaman özeni hak eder! ”İşte bu düşünceyle yola çıktığımızda, dernek olarak çok anlamlı bir projeye imza attığımızı ve duyarlığı arttırmak adına bir adım daha atılmasında büyük bir yol kat ettiğimizi düşünüyoruz.
Bize bu projeyi gerçekleştirmemize imkan sağlayan, Başta Belediye Başkanımız Sn. Hasan Karaçelik olmak üzere Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokul Müdürü Sn. Engin Selvi  ve özel çocuklarımızı hayata kazandıran çok değerli öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.
Bir çok etkinliğimizde yaptığımız gibi sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye ve öncelikli olarak bölgemizde öğrenim gören özel çocuklarımıza destek vermeye devam edeceğiz.

Dalyan İztuzu Turizm Tanıtım Derneği
Başkanı
Mehmet Çobanoğlu

Çalışmaları yapan çocuklarımız:
TUNA SUNAY 1 Resim
HAYAT YANIK 6 Resim
ERHAN ALAN 2 Resim
MERT MUĞLALI 4 Resim