Travel Turkey İzmir Turizm fuarı – EgeHaber

 Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği kolları sıvadı…
Dayan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği bu yıl 10’uncu kez turizmcileri buluşturan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinde, bölgeyi tanıttı.
Travel Turkey İzmir Turizm fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla düzenleniyor.

-Ulusal ve Uluslararası fuarlara katılım sürecek
Dayan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Basın ve Medya Sorumlusu Seba Çobanoğlu, iç turizmin geliştirilmesi amaçlanan fuarda, bölgeyi tanıtmak amacıyla Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği olarak görev aldıklarını söyledi.
Çobanoğlu, “Dünyadaki ekonomik ve siyasi gelişmeler nedeniyle zor günler geçiren turizm sektörüne canlılık getiren fuarların önemini biliyoruz. Bunun için yurt içi ve yurt dışı fuarlarda bölgemizi tanıtmak adına katılımlarımıza devam edeceğiz. Dayan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Ortaca Dalyan’da turizme uzun zamandır kendi alanında profesyonel olarak hizmet veren işletme yöneticilerinin yanı sıra Dalyan için gönüllü çalışan turizmcilerdir. Başta Valimiz Sn. Amir Çiçek ve Belediye Başkanımız Hasan Karaçelik olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz.

-Dalyan’ı turizmde hak ettiği seviyeye yükseltmek
Amaçlarının, Dalyan ve çevresinde var olan turizm alt yapısını geliştirmeye destek olduğunun altını çizen Çobanoğlu, derneğin hedeflerini ise; “Kişi, kurum, kuruluş ve yerel yönetimlerle iş birliği yaparak, bölgenin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda tanıtılmasında aktif rol almak. Bölgede hizmet veren işletmelerin ortak sorunlarına çözüm yolları üreterek, gerekli mercilerle işbirliği içerisinde çözüm bulmak. Bölge ikliminin sunduğu avantajlar sayesinde doğa harikası Dalyan’ı hak ettiği seviyeye yükselterek turizmi 12 aya çıkarmak” olarak sıraladı.

EGE HABER / Ömer Kundakçı